تجربه شخصی نویسنده این مقاله از آشنایی با هاشور ابرو و تحقیق در مورد شناخت کامل آن:

صبح یک روز تکراری مثل همیشه قبل از رفتن به محل کارم آرایشم را انجام دادم و حس اینکه کاش یک سری از کارهای تکراری را میتوانستم یک بار برای همیشه انجام دهم، از آرایش کردن های تکراری روزمره خسته شده ام اما نمی خواهم وقتی در محل کارم حضور پیدا میکنم ظاهر نامناسبی داشته باشم. کم پشتی و بی حالتی ابروهایم یکی از مهمترین مشکلاتیست که هر روز با آن درگیر هستم. و به همین دلیل از مدادهای آرایشی زیادی استفاده کرده ام، پوستم نیز حساسیت پیدا کرده است با کلی دلخوری از این کارها به محل کارم راه افتادم، در بین راه به یکی از دوستان قدیمی ام برخورد کردم و متوجه شدم چهره اش بسیار تغییر کرده است! دوستم نیز مثل من ابروهای کم پشتی داشت اما حالا ابروهایش خیلی پرپشت و زیبا شده بود. از دوستم پرسیدم که چه کاری انجام داده ای که ابروهایت اینقدر عالی شده است؟ دوستم جواب داد میکروپیگمنتیشن کردم! پرسیدم میکرو چی چی ؟ چی هست این چه تلفظ سختی دارد، دوستم تکرار کرد میکروپیگمنتیشن، میخوای بدونی چجوری انجام میشه؟ الان بهت مفصل توضیح میدم یه تکنیک است که برای آرایش های دائمی به کار میره که رنگدانه ها رو تو قسمت فوقانی لایه پوست تزریق می کنن. ازش پرسیدم خوب میکروپیگمنتیشن چه فرقی با تاتو داره؟ گفت که توی تاتو رنگدانه ها رو به زیر پوست انتقال میدهند، رنگ ها غیر طبیعی به نظر میرسه و عمق نفوذ رنگ غیر قابل کنترله تازه درد و خون ریزی هم داره اگه تاتو کنی نمی تونی برای یه مدتی به محل کارت بری اما در روش میکروپیگمنتیشن، هاشور ابرو با دستگاه های استاندارد، رنگدانه های طبیعی، سوزن بهداشتی و تنظیم عمق نفوذ رنگ انجام می شود و التهاب کمی هم دارد.

پرسیدم خوب حالا این هاشور ابرو دوامش چقدره؟ پاک نمیشه؟ ماندگاریش چطوریه؟ گفت که بستگی به جنس پوست و آب و هوا و شرایط و نحوه زندگی آدم داره. زمان دقیقی رو نمیشه براش تعیین کرد. اگه پوستت خشک باشه ماندگاریش بیشتره. اما اگه کیفیت مواد خوب باشه 1 تا 5 سال ماندگاری دارد. با خودم فکر کردم حداقل 12 ماه از دست آرایش ابروهایم خلاص میشوم، چقدر خوب میشود.( لازم به ذکر است بنده عادت دارم در مورد سئوالاتی که از آنها اطلاعات کافی ندارم به شدت تحقیق میکنم و علاقه مندم تحقیقات و تجربیات شخص خودم رو با دیگران نیز به اشتراک بگذارم که اگر فردی هر کدام از سئوالاتی که در این مقاله ذکر شده است برایش پیش آمد بتواند استفاده کند و باعث خوشحالی بنده است)

 پس از جدا شدن از دوستم و در مسیر راه محل کارم به این فکر کردم که در مورد هاشور ابرو مفصل سئوالاتی دارم که باید به جواب آنها دست پیدا کنم، در محل کارم آن روز به هاشور ابرو فکر میکردم. بعد اتمام کار در مورد هاشور ابرو در اینترنت تحقیقاتی را انجام دادم. به این نتیجه رسیدم که میکروپیگمنتیشن برای کابردهای درمانی و تشخیصی هم استفاده میشود. مثلا کسانی که ضایعات پوستی یا اسکار دارن از میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند. یا اسکارهایی که بر اثر حادثه بر روی صورت و یا هر نقطه ای از بدن ایجاد شده، پزشک با استفاده از شبیه ترین رنگ به رنگ پوست ناحیه، آن اسکار را پوشش میدهد و یا اصطلاحاٌ کاور می کند. 
تا اینجا میکروپیگمنتیشن ابرو رضایتم را برای انجام دادنش جلب کرده بود اما خواستم بدانم میکروپیگمنتیشن دیگر چه کاربردهایی دارد. که پس تحقیقات بیشتر فهمیدم برای عدم قرینگی ابروها و لب‌ها، از دست دادن ابرو و مژه‌ها به علت شیمی درمانی ، بهبود ظاهر پلک‌ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب پس از ضربه یا جراحی، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، مخفی کردن قسمت‌های بدون مو در بیمارانی که روی فرق سرشان جای زخم دارند، پیگمنت پلک برای افرادی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند کاربرد دارد، افراد مبتلا به پیرچشمی یا زنانی که به آرایش چشم معمولی آلرژی دارند استفاده میشود. چه خوب حتما هاشور (میکروپیگمنتیشن) انجام میدهم.

مدل های هاشور ابرو و توضیحی مختصر برای تشخیص آنها از همدیگر:

هاشور ابرو  یعنی (ایجاد خطوط  برای هرچه طبیعی تر نشان دادن پایه ابرو، پایه گذاری ابرو و خط انداختن بر روی ابرو ) با مدل های مختلفی از هاشور ابرو نیز آشنا شدم و در ادامه در موردشان مختصر توضیح میدهم.

هاشور خطی یا ردیفی: در این روش بین خطوطی که هاشور انجام شده است، مجددا خطوط دیگری رو ایجاد میکنند که به آن هاشور خطی یا ردیفی می گویند. 

هاشور سه بعدی: در این روش خطای دید را در ابروی فرد ایجاد میکنند که به آن هاشور سه بعدی ابرو میگویند و ابرو را برجسته نشان میدهد. هاشورها در جهت ابرو ها زده می شود بطوریکه هاشورها دقیقا شبیه به ابروهای طبیعی فرد به نظر برسد. .در این نوع هاشور ابروها کاملا حالت طبیعی خودشان را حفظ می کنند.

هاشور هایلایت:  در این روش از دو رنگ روشن و تیره استفاده می شود ، و  در ابرو سایه ایجاد می کنن.

هاشور ابرو میکث:  در این هاشور دم ابرو تاتو یکدست یا همان تکنیک سایه ابرو کار می شود و سر ابرو را هاشور میزنند و به خاطر اینکه ابرو طبیعی تر باشد تاج ابرو هاشور میشود و دم ابرو ماژیکی و باریک کار میشود که کار مشخص تر و زیباتر بشود.

هاشور ابرو تیغ ماهی: در این نوع هاشور ابرو  به حالت دال های فارسی و تو در تو زده میشود.

هاشور ابرو کادر و قاب: در این مدل هاشور دور ابرو را یک قاب میزنند و با استفاده از تکنیک هاشور ابرو داخل ابرو را پر میکنند.

هاشور ماژیکی کردن ابرو: هاشور ماژیکی همان تاتو معمولی ابرو است که در ابتدا یک دست و ماژیکی تاتو میشود و بعد باید کوک ها را کنار هم کار کنیم.

هاشور ابرو تیغ ماهی باکادر: همان هاشور ابرو تیغ ماهی است که دور آن را قاب کار می کنند.

هاشور ابرو نچترال: در این نوع هاشور ابرو، موهای  ابرو به هر سمتی که حالتش باشد هاشور هم به همون حالت کار میشه.

 چقدر مدل هاشور ابرو زیاد است!. حالا کدامشان را انتخاب کنم؟ کدامشان برای من مناسب است بهتر نیست بازهم بیشتر تحقیق کنم؟؟
موضوعی که بد نیست درباره اش بدانید بحث انجام هاشورهای تو در تو و بدون نظم است که در بعضی مراکز به عنوان هاشور تارمویی و کرکی یا خطوط بهم چسبیده نام برده میشود میخواهم به تعدادی از ایرادهای این روش ها هم اشاراتی کنم.

هاشورهایی که به صورت بسیار ظریف و تو در تو انجام میشوند و داخل آنها با خطوط مویی وکرکی پر میشوند فقط تا سه روز اول بسیار زیبا هستند ولی بعد از گذشت سه روز که پوسته ریزی می شوند اثری از هاشور باقی نمیماند و میبینید که زیر پوست این رنگدانه ها باهم ترکیب شدند و تشکیل سایه ابرو را میدهند دقیقا شبیه تاتوی کادری اما اگر هاشور به فاصلهی منظم زده شود حتی بعد از ده بار ترمیم نیز شبیه سایه نمی شود.

یکی از مهم ترین اجزای صورت ابروست انتخاب مدل مناسب هاشور ابرو می تواند زیبایی چشم را چند برابر کند:

 اگر مدل مناسبی را برای هاشور ابرو انتخاب نکنید ممکن است هاشور ابرو زیبایی چشم شما را از بین ببرد. فرم صورت و ضخامت موهای ابرو و یا داشتن ابروی نازک و ابروی پهن و هم چنین نوع پوست در تعیین انتخاب تکنیکی مناسب برای هاشور ابرو بسیار تاثیر گذار است. انتخاب رنگ اهمیت بسیار زیادی دارد و به سلیقه افراد بستگی دارد ولی اگر رنگ های کمرنگ را برای مدل هاشور ابرو استفاده کنیم رنگ هاشور زود پاک میشود. باید رنگی را که انتخاب کنیم که به رنگ چهره و رنگ مو و مژه و رنگ چشمانمان بیاید. حتی می توانیم بسته به رنگ چهره مان رنگ تیره و مشکی استفاده کنیم.

 چند نمونه عکس مدل هاشور ابرو را باهم ببینم که ایده بیشتری بگیریم:

هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو

هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو

هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو

هاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابروهاشور ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو  

پس از انتخاب مدل هاشور دلخواه خود باید یک مرکز معتبر میکروپیگمنتیشن را پیدا کنم که بهداشت را به درستی رعایت کند و پک ها را هم یکبار مصرف استفادع کند زیرا در غیر این صورت ممکن است بیماری هایی همچون ایدز و هپاتیت به شخص انجام دهنده سرایت کند. باید جایی را برای انجاماین کار انتخاب کنید که با انواع پوست، ترکیب رنگ ها، قرینه سازی ابرو و آماده سازی پوست آشنایی داشته باشد و  مراقبت های بعد از عمل میکروپیگمنتیشن و را نیز به افراد آموزش دهد. و اما قبل از همه این موارد باید یک تست انجام دهیم تا ببینم به رنگ های هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن حساسیت داریم یا خیر، از افرادی که هاشور ابرو انجام داده اند نیز میتوانید سئوال کنید و از تجربیاتشان استفاده لازم را ببرید در انجمن ها شرکت کنید و همچنین در کانال سایت ماه عروس نیز میتوانید در بین افراد سئوالات خود را به اشتراک بگذارید