آگهی های گروه اکستنشن

آرایش موی واقعی در برابر موی اکستنشن چگونه است؟


قبل از اینکه به انواع مختلفی ار روشهای استفاده از موهای اضافی بپردازیم، اولین چیزی که‌ در مورد اکستنشن  مو باید بدانید، که آنها به موهای واقعی انسان اضافه می شوند، بنابراین تفاوت بین آنها چیست؟ 

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو در واقع همان موهای طبیعی هر فرد است که ازیک اهدا کننده جمع آوری شده اند، این موهای طبیعی که تمام کوتیکولهای مو(لایه بیرونی مو)دست نخورده هستند و در طول عمرشان صاف و ابریشمی باقی می مانند.
از طرف دیگر، موهای مصنوعی از الیاف مصنوعی و ترکیبات مختلف ساخته شده اند. این الیاف معمولا الیاف پلاستیکی بسیار ریز هستند. که مانند موهای واقعی انسان ساخته می شوند.


رنگ آمیزی و سبک سازی موی اکستنشن: 


موهای طبیعی و موهای مصنوعی اضافی در سبک ها و رنگ ها و اشکال مختلف وجود دارند، کیفیت الیاف مصنوعی می تواند متفاوت باشد و‌آن ها نسبت به موی انسان ضخیم تر هستند.

بنابراین با موهای طبیعی شما ترکیب نمی شوند، موهای طبیعی اضافی مانند موهای خودتان است، می توانید آن ها را صاف کنید، مجعد کنید، خشک کنید، رنگ کنید و از محصولات مو استفاده کنید، با موهای مصنوعی نمی توانید، موها را رنگ کنید

 زیرا بیشتر رنگ ها حاوی آمونیاک هستند که باعث از بین رفتن موهای مصنوعی می شوند، علاوه بر‌این شما نمی توانید، موهای مصنوعی را به همان‌ روش موهای واقعی خود ببندید، زیرا گرما‌ می‌تواند به آنها آسیب برساند. بنابراین از اتو موهایی که موها را فر می کنند، صاف کننده ها، و‌خشک کننده ها نمی توانید، استفاده کنید، زیرا موها را ذوب می کند و به شدت به آن ها  آسیب می رساند. عوامل دیگری مانند آفتاب ، اصطحکاک می توانند، به موی مصنوعی آسیب برسانند.


کیفیت موهای اکستنشن شده:

موهای مصنوعی ارزانتر از موهای طبیعی هستند، از آن جایی که اکستنشن  موهای مصنوعی نسبت به موهای طبیعی دوام کمتری دارند، با این حال طرفدارانی دارند که از آن‌ها استفاده می کنند، در حالی که اکستنشن ‌موهای طبیعی اگر به خوبی از آن ها مراقبت شود می تواند، تا یک سال دوام داشته باشد. 


انواع اکستنشن‌ مو:

۱- اکستنشن موی کلیپسی :

 کاشت‌مو با استفاده از کلیپس،  یک سبک دائمی از اکستنشن هستند، زیرا می توانید، به سرعت آن ها را جدا کرده و هر زمان که بخواهید ، مجددا آن ها را قرار دهید. کلیپس ها معمولا ۵تا ۱۵دقیقه طول می کشند که آن ها را وصل کنید .شما در خانه هم می توانید این کار را انجام دهید. اکستنشن مو با کلیپس کمترین آسیب را دارد زیرا هیچگونه مواد‌شیمیایی، گرما، یا سایر روش هایی که قبلا گفته شد، را شامل نمی شوند و صدمه ای به موهای طبیعی شما نمی زنند. 
موهای اضافی از نگهداری بسیار کمی برخوردار هستند و فقط نیاز به شستشوی هر ۱۵تا ۲۰روز را دارند، دقیقا مانند موهای طبیعی خود، شما به راحتی می توانید، آن را بشویید، شامپو بزنید و آن را خشک‌ کنید. در اکستنشن موی کلیپسی دقیقا مانند موی طبیعی شما می توانید، آن ها را مجعد، صاف و یا رنگ آمیزی کنید. با این وجود همیشه بهتر است هنگام گرم کردن مو، از یک تنظیم حرارت پایین استفاده کنید. 


مدت زمان دوام اکستنشن کلیپسی؟:


دوام این موهای اضافی بستگی به این دارند، که شما چقدر از آن ها مراقبت می کنید و چند بار از آن ها استفاده‌می کنید.  چنانچه از آن ها به درستی مراقبت و استفاده کنید، ۳تا ۶_ماه حتی ممکن است، یک سال یا بیشتر دوام بیاورند.

۲- اکستنشن موی چسبی:


در این روش یک دسته از موها را انتخاب می کنند و کمی بالاتر از ریشه مو با چسب های مخصوص آن ها را می چسبانند. این کار حتما باید توسط آرایشگر انجام شود. زیرا باید آن ها را با ریشه‌مو‌هماهنگ کرد و با یک وسیله گرم کننده چسب را گرم می کنند و می چسبانند. گاهی اوقات شاید بخواهید که آن ها را بردارید و‌دوباره نصب کنید. طبیعتا وقتی گرما به ریشه ها و‌هر نوع محصول چسبنده می زنید، می تواند، به موهای شما آسیب برساند. این روش معمولا ۴۰دقیقه تا ۱ ‌ساعت طول می کشد. 


هنگامی که موهای خود را با این روش اکستنشن می کنید، باید هنگام استفاده از نرم کننده ها یا محصولات مو بسیار مراقب باشید،  زیرا ممکن است در استفاده از این‌محصولات موهای اضافی شل شوند. به همین دلیل آرایشگر ها معمولا توصیه می کنند، از شامپوهای مخصوص و یا نرم کننده و محصولاتی که پیشنهاد می کنند، استفاده شود.

مدت زمان دوام اکستنشن چسبی؟:


این نوع اکستنشن نیمه ماندگار تلقی می شود . به طور معمول آن ها ۴تا۸ هفته قبل از‌ نیاز به برداشتن و نصب مجدد  دوام می آورند. با این وجود دقیقا مانند هر موی دیگر، بستگی به میزان مراقبت از آن ها و رشد سریع موهای شما دارند.

۳-اکستنشن به روش دوخت:


در این روش‌ قسمتی از موی طبیعی از گوشه های سر یا فرق سر انتخاب شده و جدا می شود، موهای باقی مانده بافته می شود و موهای اضافی با استفاده از سوزن و نخ به موهای بافته شده دوخته می شود، اکستنشن مو بافی بیشتر برای افردای که‌موهای ضخیم دارند، استفاده می شود، به طور کلی کاربرد بافت یک روش زمان بر است که باید توسط یک آرایشگر با تجربه انجام شود، این نوع کاشت مو بیشتر مورد توجه قرار دارد زیرا ماندگار تر و یکدست تر است و موهای اضافی به موهای خودتان دوخته می شود و نمی تواند از بین برود. 

اگر شما بافت دارید، حداقل باید هفته ای یک بار پوست سر، لبه های مو را مرطوب کنید و از محصولات تهویه عمیق استفاده کنید. یکی دیگر از توصیه های رایج  شستن موها با یک محصول پروتئینی مخصوص است تا آسیب ها و ضعیف شدن موها به حداقل برسد، وقتی صحبت از یک ظاهر طراحی شده می شود، همان قوانین در مقابل موهای مصنوعی نیز وجود دارد. 

مدت زمان دوام اکستنشن به روش دوخت؟

توصیه می شود که هر ۶ تا ۸هفته بافت را جدا کنید، به خصوص اگر سعی در‌ رشد موهای خود دارید. حداکثر مدت زمانی که باید در موهای خود بافت داشته باشید، ۴ماه است . زیرا این امر بر رشد طبیعی مو‌تأثیر می گذارد.

۴-اکستنشن مو با استفاده از فیوژن: 


الحاقات موی فیوژن(به عنوان پیوند یا پیش پیوندشناخته‌می شوند)  ‌با استفاده از چسب های مختلفی به موهای طبیعی آغشته می شوند. ‌اعمال موهای اضافی از قبل پیوندی حدود ۴ساعت طول می کشد و توسط آرایشگر انجام میشود. فیوژن حرارتی ممکن است، برای کلیه مشتریان مناسب نباشد .زیرا استفاده از آن برای موهای طبیعی شما بسیارمضر است. 

همانطور که از موهای خود مراقبت می کنید، این موها هم نیاز به مراقبت دارند. شما می توانید از همان محصولاتی استفاده کنید که معمولا از آن ها  استفاده می کنید. با این وجود پس از رشد موهای طبیعی،  باید هر ۲یا۳ماه یکبار مجددا این کار انجام‌شود. علاوه بر این با توجه‌به‌بیشمار مواد شیمیایی موجود در چسب، این‌روش می تواند باعث ریزش مو شکستگی و‌تحریک موی سر شود.

مدت زمان دوام اکستنشن مو با استفاده از فیوژن؟:

آن ها به عنوان نیمه ماندگار در نظر گرفته می شوند. زیرا حداکثر ۴ماه در موهای شما باقی می مانند. با این حال مانند همه ی انواع موهای اضافی به نوع و رشد موهای شما نیز بستگی دارند.

۵-اکستنشن مو‌به روش میکرولب:

اکستنشن موی میکرولب به عنوان اکستنشن موی میکرو مهره یا تقویت کننده های میکرو حلقه مو شناخته می شوند.اینها با اتصال موهای ریز مو به قسمت های کوچکی از موهای طبیعی با یک مهره سیلیکونی کوچک اعمال می شود. سپس با ابزار مخصوصی مهره  به موها نگه داشته شده و ‌سفت می شود. تا آن را در جای خود نگه دارد. اگر این کار توسط یک شخص با تجربه و‌حرفه ای انجام نشود٬می تواند به موی میکرولینک آسیب برساند. ممکن است مهره بیش از حد سفت‌شود و باعث فشار و کشیدن در ریشه ها شود این روش تقریبا ۲تا۴ساعت زمان لازم دارد، می توانید آن ها را به همان روش موهای طبیعی خود بشویید و از همان محصولات قبلا استفاده شده،  استفاده کنید. 


مدت زمان دوام اکستنشن مو‌به روش میکرولب؟:

کاشت موی میکرولینک نیمه ماندگار در نظر گرفته می شود و عموما تا ۴ماه دوام دارند.

۶-کلاه گیس و‌تکه های مو:


کلاه گیس و تکه های مو به اشکال مختلفی وجود دارد و به صورت موضعی روی موها قرار می گیرند. کلاه گیس های بلند و‌کامل برای پوشاندن کل سر شما ساخته شده اند. از کلاه گیس می توان به دلایل بسیاری از جمله ریزش مو، طاسی و یا برای تغییر ظاهر خود استفاده کرد.تکه های مو کمی متفاوت و به شکل های مختلف هستند. در صورت کم پشت شدن قسمت خاصی از سر،  شما می توانید، از تکه های مو استفاده کنید. یا باید موهای خود را در بالای این بخش قرار دهید، یا از آن ها می توانید، برای ایجاد مدل موهای مختلف مانند دم اسبی بلند استفاده کنید.

کلاه گیس و تکه های مو می تواند کمی چالش برانگیز باشد، و بسته‌به اینکه طبیعی هستند یا مصنوعی،  باید از آن ها مراقبت کنید. از آن جا که قطعات کامل مو معمولا به پلاستیک یا مواد دیگر متصل می شوند، شما باید شیوه شستشوی آن را بدانید.


مدت زمان دوام کلاه گیس و‌تکه های مو؟:


بستگی به این دارد که آنها طبیعی هستند یا مصنوعی هستند و روشی که شما از آنها مراقبت می کنید، بر طول عمر آن ها نیز تأثیر می گذارد. به طور معمول، در صورتی که از آن ها خوب مراقبت شود، می‌توانند، تا‌ یک سال دوام‌بیاورند. قطعات کوچک معمولا مصنوعی هستند، و به طور معمول بیش از یک ماه از آن ها استفاده نمی کنند. 
امیدواریم تمام اطلاعات مورد نیاز شما را برای تصمیم گیری آگاهنه در مورد اینکه کدام نوع از اکستنشن مو مناسب شماست، را به شما ارائه کرده باشیم.

منبع: سایت www.luxyhair.com