آگهی های گروه آموزشگاه آرایشگری

آموزشگاه آرایشگری زنانه، آموزشگاه آرایشی، آموزشگاه آرایشگری، بهترین آموزشگاه آرایشگری

با پیشرفت و گسترش جوامع شهرنشینی و فضاهای مجازی و اجتماعی تعامل بین اقشار بشری افزایش یافته است، وضعیت ظاهری هریک از افراد در این روابط تا حد زیادی بیانگر جایگاه اجتماعی و هویت فرد است،

و کسی که بتواند ظاهر خود را متناسب با جایگاه و روابط روزمره بیاراید،هنرمند محسوب می شود. امروزه بخاطر مدل های متنوع و جذاب یک هنرمند یا آرایشگر دائما باید در حال آموزش باشد، بهتر است برای این کار به سراغ آموزشگاه های آرایشگری برود.

آموزشگاه آرایشگری زنانه   آموزشگاه آرایشگری   آموزش آرایشگری   بهترین آموزشگاه آرایشگریبهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه  

آموزشگاه آرایشگری به چه مکانی گفته می شود؟:

آموزشگاه آرایشگری مجموعه ای است زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور، که افرادی را به منظور پرورش متخصصین در امور آرایشگری تربیت می کند و بعد از قبولی در آزمون وزارت کار،از مرکز فنی و حرفه ای مدرک معتبری به آنها داده می شود.

مدت این دوره ها بنابر گذراندن تخصص ها باهم متفاوت است، برای احداث آموزشگاه های آرایشگری، بعد از مشورت با اداره فنی و حرفه ای استان یا شهر خود، باید به دنبال کسب مجوزهای لازم برای اجاره یا ساخت مکان آموزشگاه بروید.

سپس با استخدام چند مربی و مدرس مجرب در این آموزشگاه ها و با تهیه تجهیزات لوازم مورد نیاز می توان کار خود را شروع کنید، هدف از این کار آموزش افرادی است که بتوانند در زمینه آرایشگری یا فروش لوازم آرایش فعالیت نمایند.

آموزش آرایشگری و زیبایی   آموزشگاه آرایشی زنانه   آموزشگاه آرایشگری و زیبایی   آموزشگاه آرایش و آرایشگریآموزشگاه آرایش زنانه  

مدت دوره های آموزش آرایشگری:

مجموعه ساعات های آموزشی جهت فراگیری فنون آرایشگری در آموزشگاهی آرایشگری 323 ساعت که شامل 83 ساعت آموزش نظری و 240 ساعت آموزش عملی می باشد. آموزش عملی شامل گریم، شینیون، کوتاهی مو، اکستنشن و غیره... می باشد.

ویژگی های نیروی های آموزشی و کارآموزان در آموزشگاه های آرایشگری:

حداقل مدرک تحصیلی این افراد برای دادن آموزش آرایشگری باید لیسانس مرتبط بوده یا افراد دوره دیده باشند. و توانایی های را شامل توانايی آماده كردن مشتری قبل از شروع كار، آماده کردن محیط کار، ضدعفونی و آماده کردن لوازم کار، توانایی تفکیک انواع پوست و مو به همراه شناخت استاندارد محصولات شيميايی آرايشي را به خوبی بلد بوده و به شکل صحیح به مخاطب انتقال دهد.

حداقل مدرک برای کاراموزان سطح و بهداشتي باشد، همچنین اعمالی چون کوتاهی ،شینیون، رنگ و مش، میکاپ، و غیره ابتدایی دیپلم و باید دارای ویژگی هایی چون: سالم بودن؛ دارا بودن توانایی جسمی، و عدم وجود بيماريهای شديداً مسری در حرفه مانند هپاتيت، ايدز، سل باشند.

انواع مدارک آموزش آرایشگری:

مدارک معتبری که از طرف آموزشگاه ها به کارآموزان داده می شود در قالب سه درجه به عنوان مبتدی، متوسط و پیشرفته، شناخته می شود، افراد توسط این مدارک می توانند استخدام شوند یا آموزشگاه های آرایشگری را تاسیس کنند.

کتاب های آموزشی فنون یادگیری آرایشگری:

کتاب های آموزشی زیادی برای یادگیری فنون آرایشگری وجود دارد که انتخاب تنوع آن ها توسط هر آموزشگاه آرایشگری متفاوت است.

افرادی که دوره های آموزش آرایشگری را می گذرانند در درجه اول باید تسلط بر کلیه کلمه های لاتین محصولات آرایشی و بهداشتی را داشته باشند، کتابهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد، که برای فنون آموزش آرایشگری می توان از آنها استفاده کرد، به عنوان مثال: کتاب واژه نامه تخصصی پوست، مو، ناخن

آموزشگاه زیبایی و آرایشگری   آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران   بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانهبهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه  

وضعیت آموزشگاه های آرایشگری در تهران:

بخاطر وسیع بودن تهران آموزشگاه های آرایشگری مختلفی در آن متمرکز شده اند، که در سطوح مختلفی افراد زیادی را در رذه های متفاوتی تربیت می کنند و بیشتر آموزشگاه های آرایشگری پیشرفته در شمال و غرب تهران واقع شده اند. بنابر اطلاعات به دست آمده تعداد آموزشگاه های آرایشگری که افراد مبتدی و متوسط را پرورش می دهند، بیشتر می باشد.

آموزشگاه های آرایشگری که بیشتر در مناطق بالای شهر قرار دارند افرادی تربیت می کنند که برای گرفتن تخصص در رده های بین المللی یا اعزام به خارج کشور تلاش می کنند.

معمولا آموزشگاه های آرایشگری که هزینه های دوره ها آن ها ارزان می باشد، افراد را تا حد متوسط آموزش می دهد. تعداد آموزشگاه های آرایشگری بین المللی در تهران نادر بوده و فقط افرادی که قصد تخصص گرفتن در این حرفه را دارند می توانند با پرداخت هزینه های هنگفت در آن مراکز مشغول به آموزش شوند.

 آرایشگر و وظایف آن در آموزشگاه آرایشگری:

آرایش به معنای اضافه کردن و پیرایش یعنی کاستن می باشد، آرایشگر کسی است که علاوه بر کار آرایش به پیرایش هم می پردازد.

وظایف یک آرایشگر تازه کار شامل :

در آموزشگاه های آرایشگری خوشامدگویی به مشتریان شستن موهای مشتریان، کوتاهی های ساده، تمیز و آماده بودن لوازم کار، و آموزشگاه می باشد. یک آرایشگر ماهر باید علاوه بر مشاوره دادن های لازم به مشتریان ،کلیه کارهای آرایشگری را بلد بوده و پر از جدیدترین روشها و مدلها اطلاع داشته باشد. در متن زیر کلیه موارد آموزشی که به کارآموزان آموزش می دهند را به صورت خلاصه بیان خواهیم کرد.

کوتاهی مو در آموزشگاه آرایشگری:

ساده ترین روش برای کوتاهی موها در سه روش، کوتاهی نوک موهای بلند، کوتاهی لایه به لایه مو، و بعد آن چتری می باشد، برای شروع کار از قیچی و شانه آرایشگری استفاده کنید،

برای کوتاه کردن موهای یکدست، موهای خشک خود را از نوک تا پشت گردن به صورت فرق بازکرده، سپس سر خود را به سمت راست خم کرده و نوک موها را صاف تا جایی که می خواهید کوتاه کنید، برای یادگیری کوتاهی مو به صورت حرفه ای  می توانید در دوره های آرایشگری شرکت کنید و پس از گرفتن مدرک آرایشگری خود میتوانید جدیدترین روش های کوتاهی را از آموزشگاه آرایشگری آموزش ببینید.

با لبه قیچی به صورت اوریب روی مو حرکت دهید، طرف دیگر را به همین منوال کوتاه نمایید، برای کوتاه کردن چتری یک قسمت مثلثی از موهای جلو جدا کرده، دو طرف مثلث باید در امتداد چشم ها بوده با یک دست موها را تا صاف گرفته و تا نوک بینی با قیچی برش دهید، برای داشتن چتری های کوتاه تر این روش را در قسمت بالا تری انجام دهید.

اصلاح ابرو در آموزشگاه آرایشگری:

برای اصلاح ابرو میتوانید در آموزشگاه های آرایشگری ابتدا مقداری شیرپاکن ابروها را نرم کرده، سپس پوست خود را محکم نگه دارید و موها را در جهت رویش با موچین بیرون آورید، برای جلوگیری از تورم از کمپرس سرد استفاده نمایید.

شینیون در آموزشگاه آرایشگری:

ساده ترین روش شینیون در آموزشگاه های آرایشگری، حالت بسته و باز آن است قسمتی از موها را به دلخواه دم اسبی کنید و قسمتی از مو را داخل با تل بگذارید، برای این کار قسمتی از موها را صاف کرده با تل را نزدیک نوک موها قرار دارد و کل مو را به طرف سرخم نمایید و موهای باقی مانده را می توانید فر کنید.

میکاپ در آموزشگاه آرایشگری:

آموزشگاه های آرایشگری به هنرجویان خود مبحث میکاپ را آموزش می دهند، برای داشتن آرایشی ملایم و جذاب بهترین راه داشتن زیر سازی مناسب برای آرایش است، بدین منظور از یک کرم نرم کننده برای فیکس شدن کرم آرایش استفاده می کنیم، بعداز مالیدن مرطوب کننده، از روشن کننده ای که رنگ آن به پوست شبیه تر بوده، استفاده می نماییم بعد آن نوبت آرایش چشم هاست.

از خط چشم نازک و ماژیکی مشکی رنگ مصرف کرده و هنگام زدن ریمل آن را از انتهای مژه ها به ابتدای آن هدایت نمایید، براش رژگونه را از زیر گونه هایتان به سمت گوش بکشید، برای آرایش لب از رژ ملایم و براق می توانید استفاده کنید توجه نمایید، رژ از داخل لب ها به سمت بیرون بکشید.

آرایش ناخن ها در آموزشگاه آرایشگری:

در آموزشگاه های آرایشگری میتوان آموخت برای داشتن ناخن هایی زیبا از مانیکور برای دستان و پدیکور را برای پاها استفاده می کنند، بدین منظور با ابزاری دو لبه کوچک گوشه و دور ناخنها را می گیرند، سپس طول ناخن ها به اندازه مناسب کوتاه کرده و با سوهان آن را به شکل گرد یا مستطیلی در می آورند. برای زیباتر شدن می توان از برق ناخن استفاده کنید.